PAŁAC JEZIERZYCE
MIESZKANIE 108 m2

niesamowite miejsce z charakterem

DANE NIERUCHOMOŚCI


Ulica: Pałacowa
Piętro/Pięter: 0/1
Rok budowy: 1859
Stan wykończenia: do zamieszkania

Miejscowość: Jezierzyce
Powierzchnia całkowita: 108 m2
Liczba łazienek: 1
Liczba pokoi: 3

 

Opis

Niesamowite trzypokojowe mieszkanie w pałacu z ogrodem 

Oferowane przez nas mieszkanie położone jest w zabytkowym pałacu w Jezierzycach. Urok tego miejsca zachwyci osoby poszukujące wyjątkowego miejsca do życia, przestronnego i z charakterem.

Mieszkanie składa się z kuchni, łazienki, 3 pokoi i werandy, o łącznej powierzchni 108 m². Rzeczywista powierzchnia jest jednak znacznie większa i oscyluje w okolicach 150 m², wszystko przez dodatkowe pomieszczenie do własnej aranżacji.

Salon jest przestronny i znajduje się w nim miejsce na wygodną kanapę, fotel, kilka regałów, a także stół, tak by zagospodarować jadalnię. Znajdują się w nim pięknie rzeźbione, oryginale, drewniane kolumny, które nadają elegancji i są świadectwem kunsztu budowniczych z końca XIX w. Podłogę stanowią również oryginale drewniane deski. Całość została wyremontowana z dbałością o szczegóły.

Kuchnia jest bezpośrednio połączona z salonem i jest zabudowana eleganckimi meblami z wszystkimi niezbędnymi sprzętami lodówką, piekarnikiem i zmywarką. Znajduje się tam także blat na przygotowywanie posiłków.

Łazienka jest duża i znajduje się w niej wanna, toaleta, pralka, a także kilka półek niezbędnych do przechowywania kosmetyków i ręczników.

Pozostałe dwa pokoje bardzo dobrze sprawdzą się jako sypialnia, pokój dziecięcy lub gabinet.

Do mieszkania przynależy również piwnica około 50 m².

Widok z okien jest bardzo przyjemny. Z werandy, która może również zostać zagospodarowana na ogród zimowy, rozciąga się widok na otwartą przestrzeń i ogród.

Do nieruchomości prowadzi podjazd na samochody, w związku z czym zawsze jest miejsce do parkowania dla właściciela jak i odwiedzających gości.

To mieszkanie z pewnością przypadnie do gustu również rodzinie z dziećmi. Duża powierzchnia i układ mieszkania bardzo dobrze ze sobą współgrają. 

Zapraszam do oglądania.


Trochę historii

Jezierzyce to stare gniazdo szlacheckie. Będąc we władaniu rodu von Below, w 1491 roku przeszło w ręce rodu von Puttkamer wraz z dwiema innymi wsiami - Grąsinem i Bukówką. W zamian Belowowie otrzymali trzy inne wsie, które położone były w rejonie Sławna. Cały kompleks tj. Jezierzyce, Grąsino i Bukówa, pozostał w ręku jednej osoby tylko w pierwszym pokoleniu, gdy właścicielem był Mathias von Puttkamer. Później Jezierzyce wraz z wchodzącymi w jego skład majątkiem Seddin (Żydzin) przeszły w drodze dziedziczenia w ręce Georga. Ten został umocniony jako właściciel wsi w 1520 roku, a w 1527 roku nadano mu Jezierzyce w lenno. W początkach reformacji, gdy w Słupsku wybuchło powstanie przeciw racjom miejskim, książę Barnim powołał Georga do Rady Miasta. Przez cały XVIII wiek Jezierzyce pozostawały w rękach rodu von Puttkamer. Dopiero w czasach oświeconego absolutyzmy, gdy kariera w służbie państwowej bardziej pociągała młodzież junkierską od tkwiącego jeszcze w średniowieczy rolnictwa, również Puttkamerowie porzucili gospodarowanie na roli. W 1801 roku ich rodowe majątki - Jezierzyce i Bukówka zostały sprzedane radcy Schultego za sumę 85 tysięcy talarów. W 1873 roku baron przekazał majątek w zarząd synowi, a następnie w 1878 roku mu go sprzedał. Georg von Puttkamer nie miał synów dlatego dobra otrzymał w 1891 roku jego brat Albrecht. Po jego śmierci w 1924 roku majątek przeszedł na własność jego 19-letniego wówczas syna Albrechta-Jescow.

Murowany pałac znajdujący się w Jezierzycach pochodzi z drugiej połowy XIX wieku.

CENA: 350 000 zł

Zapraszam na prezentację nieruchomości !
Marcin Piętka
Zadzwoń : + 48 731 696 321